Nuorisotoimi

Pyhtään nuorisotoimi huolehtii nuorisolain toteuttamisesta kunnassa. Nuorisotoimi vastaa nuorisotyön peruspalveluiden järjestämisestä, koordinoinnista ja kehittämisestä sekä jakaa nuorisoyhdistysten ja vapaiden toimintaryhmien toiminta-avustukset.

Lisäksi nuorisotoimi hallinnoi nuorisotoimintaa palvelevia hankkeita sekä edistää yhteistyössä muiden kasvattajatahojen kanssa pyhtääläisten nuorten sosiaalista vahvistumista sekä osallistumis- ja vaikuttamismahdollisuuksia.

Yhteystiedot:

Pyhtään nuorisotoimi, Motellikuja 2, 49220 Siltakylä

Nuoriso-ohjaaja
Miia Hovi
044 576 7959
miia.hovi@pyhtaa.fi
Nuoriso-ohjaaja
Petri Tinell
044 576 7981
petri.tinell@pyhtaa.fi
Nuoriso-ohjaaja
Jere Ihalainen
044 767 6763
jere.ihalainen@pyhtaa.fi
Ohjaamotyöntekijä
Jenni Rahkonen
050 4415 919
jenni.rahkonen@pyhtaa.fi
Ohjaamotyöntekijä
Kirsi Korhonen
044 770 8338
kirsi.korhonen@ekami.fi
Nuoriso-ohjaaja
Tomi Pihljerta
044 767 6617
tomi.pihljerta@pyhtaa.fi
Vastaava ohjaaja
Sami Niskanen
044 7676 676
sami.niskanen@pyhtaa.fi
Nuoriso- ja liikunnanohjaaja
Hanna Puhakka
040 710 4683
hanna.puhakka@pyhtaa.fi