• Suomi
  • Svenska
  • English
  • Русский

Nuorisotoimi

Pyhtään nuorisotoimi

Pyhtään nuorisotoimi huolehtii nuorisolain toteuttamisesta kunnassa. Nuorisotoimi vastaa nuorisotyön peruspalveluiden järjestämisestä, koordinoinnista ja kehittämisestä sekä jakaa nuorisoyhdistysten ja vapaiden toimintaryhmien toiminta-avustukset.

Lisäksi nuorisotoimi hallinnoi nuorisotoimintaa palvelevia hankkeita sekä edistää yhteistyössä muiden kasvattajatahojen kanssa pyhtääläisten nuorten sosiaalista vahvistumista sekä osallistumis- ja vaikuttamismahdollisuuksia.

Yhteystiedot:

Pyhtään nuorisotoimi, Siltakyläntie 175, 49220 Siltakylä

 


Hanna Puhakka
Nuoriso- ja liikunnanohjaaja
puhelin: 040 710 4683
email. hanna.puhakka@pyhtaa.fi
 


Kirsi Korhonen

Ohjaamotyöntekijä
puhelin  044 770 8338
kirsi.korhonen@ekami.fi


Jenni Rahkonen
Ohjaamotyöntekijä
puhelin: 050 4415 919
jenni.rahkonen@pyhtaa.fi


Sami Niskanen
Vastaava ohjaaja
puhelin: 044 7676 676
email. sami.niskanen@pyhtaa.fi


Tomi Pilhjerta
Iltaisäntä (Huutjärven koulukeskus)
puhelin: 044 767 6617
email. tomi.pilhjerta@pyhtaa.fi


Jere Ihalainen
Nuoriso-ohjaaja
(Purolan nuokkari ja Kumppanuustalo Olkkarin nuorten illat)
puhelin: 044 767 6763
email. jere.ihalainen@pyhtaa.fi

 
Petri Tinell
Erityisnuorisotyöntekijä
puhelin: 044 576 7981
email: petri.tinell@pyhtaa.fi
 
Miia Hovi
Nuoriso-ohjaaja
puhelin: 044 576 7959