Urheiluseurat

Pyhtään urheiluseuroja

Pyhtään Kisa ry
pj. Tarja Renlund
siht. Virpi Frantsi-Kiuru
rahastonhoitaja. Heimer Renlund, p. 044 535 0355
http://www.pyhtaankisa.fi/

Pyhtään Voima ry
pj. Silja Hartikka p. 040 773 7401
siht. Kaisa Koskinen p. 040 866 9245
http://pyhtaanvoima.dy.fi/
Facebook: Pyhtään Voima

Pyhtään Nousu ry
pj. Raimo Hokkanen
siht. Hannele Hokkanen, p. 040 742 9598

Pyhtään Naisvoimistelijat ry
voimistelu / jumppa, tanssiliikunta
pj. Henna-Mari Maaranen p. 050 5386 702, h.utter(a)suomi24.fi
ohjaajavastavaa Jonna Luostarinen, p. 044 323 9271, jonnaluostarinen(a)gmail.com
http://www.pyhtaannaisvoimistelijat.fi/
Facebook: https://www.facebook.com/pyhtaannaisvoimistelijat/

Pyhtään Melojat ry
pj. Salla Karhu, p. 040 092 6698, salla.karhu(a)kymp.net
siht. Mikko Juvankoski, p. 044 555 0753, m.juvankoski(a)kymp.net
http://pyhtaanmelojat.nettisivu.org/
Facebook: https://www.facebook.com/groups/549592788426588/?fref=ts

Fillarin Dynamo ry
Kaukalopallo, sähly
Jouko Bruce, p. 040 860 5557, jouko.bruce(a)andritz.com

Päkki Darts ry
dartsurheilu
pj. Ari Sissi, p. 050 440 7766
siht. Mona Sissi, p. 050 347 4959
http://www.kolumbus.fi/pakkidarts/
Facebook: https://www.facebook.com/Päkki-Darts-137397643034430/?fref=ts

Pyttis Idrottsklubb rf
pj. Kimmo Aro, p. 040 075 7979
siht. Rune Drockila

Pyhtään Ratsastajat ry
pj. Riitta Majoniemi
http://pyry.sporttisaitti.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/222784744572004/?fref=ts

Pyhtään Yritys ry
yleisurheilu, salibandy, aerobic, jalkapallo, sulkapallo, pesäpallo, pilates, kahvakuula, kuntosali
pj. Olavi Pohjatalo, p. 040 526 3759
Siht. Aki Nokka
http://www.pyhtaanyritys.fi/
Facebook: https://www.facebook.com/groups/305922269562632/

Huutjärven Haukat (/Kotkan nappulat)
jalkapallo
valmentaja Tuomas Pasanen p. 050 565 6116, tuomas.pasanen81(a)gmail.com
valmentaja Tuomas Konttinen p. 040 719 9950 tuomas.konttinen(a)hotmail.fi
www.kotkannappulat.fi